Otázky a odpovědi

Měření času při závodě.

Hlavní závody (5 a 10 km) jsou měřeny každému závodníkovi pomocí čipu, který dostane při vyzvednutí startovního čísla před závodem. Ve výsledkové listině pak každý závodník najde dva časy. Oficiální čas jeho doběhu do cíle měřený od výstřelu startovní pistole a pak také druhý, který je čistým časem jeho proběhnutí mezi startovním a cílovým měřícím "kobercem". Protože víme, že ve startovním koridoru trvá několik minut než všichni proběhnou startovním polem, je všem závodníkům měřen i čistý čas na uběhnuté trati, tj.čas se "zapíná" až teprve proběhnutím přes koberec na startu. Není tedy nutné se tlačit ve startovním poli dopředu, nic tím nezískáte.

Dětské závody  budou měřeny ručně, odpadá zde nutnost práce s čipy.

Jak probíhá start závodu. Bude zřejmě přihlášeno několik stovek závodníků. Budou závodníci používat chip ? Jelikož ti poslední v řadě by startovní pásku proběhli i několik minut po startu prvního, tak by čas v cíli měli dost zdeformovaný o ten úsek co běželi od startovního postavení k startovní pásce.

Závodníci mají chip (časomíra viz www.sportovniservis.cz), který si vyzvednou při registraci před závodem, ve výsledkové listině pak máte uveden dvojí čas - klasický čas měřený od výstřelu startovní pistole a čistý čas, tj proběhnutí nad měřícím kobercem na startu a v cíli.
Řazení na startu - podle předpokládaného doběhu budou připraveny koridory 40 - 45 - 50 - 60 min, tak aby se předešlo zbytečnému kličkování mezi pomalejšími běžci. V prvních třech koridorech bude zřetelně označený vodič. Logicky z toho vyplývá že nemá cenu si přilepšovat čas, měla by tak být na trati větší pohoda, a vodičů se tak můžete při závodě držet.

Řazení do koridorů není tak striktní jako třeba na závodech RUNCZECH, samotný výběr necháváme na slušnosti běžců.

Co dělat, když vám nepřišel potvrzovací e-mail (aktivační nebo potvrzovací)?

Postupujte prosím podle následujícího návodu:

V případě, že jste nedostal email o aktivaci účtu nebo jste neobdržel instrukce o tom jak zaplatit startovné na závod, prosím postupujte následovně:

  1. Zkontrolujte svojí poštovní schránku (účty @seznam.cz @email.cz @atlas.cz mají často problémy s doručením emailu od nás) v části Spam
  2. Pokud není email ani ve Spamu, tak nás kontaktujte na adrese sportovniservis@gmail.com a my se budeme snažit Vám pomoci

Jak mohu upravit údaje ve své registraci?

Některé údaje můžete ve své registraci opravit sami podle následujícího návodu:

Jak provést úpravu svojí přihlášky na závod?

Závodník, který vyplnil svojí přihlášku chybně nebo neúplně (chybějící informace o týmu, nesprávná velikost trička, chybějící mobilní telefon apd.) má možnost svojí registraci upravit následujícím způsobem:

1. Přihlašte se do systému pomocí emailu a hesla

2. Vyberte akci na kterou jste přihlášeni

3. Najděte svojí přihlášku ve startovní listině (pro automatické nalezení klikněte na “Jen můj tým”)

4. Klikněte na tlačítko Upravit a následně máte možnost upravit svojí přihlášku do závodu.

Dostanou tričko i účastnice závodu na 5 km?

Ano, tričko dostanou všichni účastníci a účastnice závodů na 5 a 10 km. Veškerý servis je pro obě trati stejný. 

Je na závody v dětské kategorii potřeba také registrace?

Elektronické registrace na dětské závody v letošním roce otevírat nebudeme, ale na dětské běhy budeme účastníky registrovat přímo u startu v Centrálním parku ve Kbelích od 8,30 do 10 hodin, první start bude právě v těch 10 hodin