Pozvánka na jubilejní 30. ročník tradičního běhu - PALESTRA Kbelská 10 a vzpomínka na ročník minulý

V sobotu 7. března 2015 se ve Kbelích prohnalo zatím nejpočetnější běžecké pole v historii závodu. Na 10km a 5km trati 1 450 závodníků. Běh patří v posledních letech k těm rychlejším, kde se schází běžecká elita České republiky a my se tak můžeme těšit na časy těsně kolem 30 minut v hlavním závodu na 10km. Pro připomenutí, vítězem 29. ročníku 2015 byl Vít Pavlišta s časem 30:15. To je zatím nejlepší výkon závodu PALESTRA Kbelská 10.

Akce zahrnuje kromě potěšení pro dospělé závodníky i zábavu pro ty malé. Součástí programu je vždy i dětský závod. A jak se ukazuje, stále více populární.

Programy pro děti, včetně dětských běhů, měl spolu se svým týmem na starosti student VOŠ ATVS PALESTRA Jan Vackář.  A jak sám řekl, program byl pestrý.

Plavecká škola Žabička měla v parku opičí dráhu, omalovánky a jiné tvůrčí činnosti pro děti. Dobrotety prodávaly užitečné, či dekorativní výrobky a výdělek šel na pomoc maminkám předčasně narozených dětí. Zážitková prevence umožnila dětem vyzkoušet si díky speciálním brýlím navozujících vidění opilého, jaké je to například jít po rovné čáře či řídit. Veslařský klub Blesk měl na místě čtyři volně přístupné veslařské trenažéry.

Závod pro děti začínal v deset hodin. Jeho průběh popisuje Jan Vackář: „Otevřela ho kategorie těch úplně nejmladších s pracovním názvem Rychlí špunti, v běhu na 50 metrů s maminkami. Byl to velký boj třiceti sedmi dětiček, kterého se zúčastnil dokonce i jeden kočárek. Po ní následovala nejpočetnější kategorie Racochejlů (4-6 let), která běžela již celý jeden okruh (300m). Startovalo celkem 42 běžců. Dále se na start připravili Kvapníci (7-10 let). Ti běželi okruhy dva (600m) a startovalo jich celkem 33. Poslední kategorie těch nejstarších (11-13 let), nesoucí název Rakeťáci, vystartovala v počtu devíti účastníků v běhu na 900 metrů. Byla to náročná trať, ale každý z účastníků vydržel, v závěru zabojoval a do cíle doběhli všichni.“ S úlevou i odhodláním k dalšímu ročníku Honza dodal: „Nikomu se nic nestalo a my se těšíme na K10 příští rok, kde dětské závody určitě nebudou chybět.“   

Ano, další ročník se už připravuje. 30. jubilejní ročník odstartuje 5. března. Tradičně opět první sobotu v březnu. Obyvatelé Kbel se mohou těšit na bohatý doprovodný program v centrálním parku a závodníci na kvalitní silniční závod. V březnu bude opět připravena Zážitková prevence, můžeme se těšit na představení týmu KM Racing, který se zúčastní Rallye Dakar. Ve spolupráci se veletrhem „FOR BIKES“, který proběhne v dubnu na Výstavišti v Letňanech, připravujeme exhibiční vystoupení cyklistů, bude možné si vyzkoušet i Nordic Running a Segway. Studenti PALESTRY nabídnou zájemcům diagnostiku složení těla a rozbor výsledků spojený s doporučeními na pohybové aktivity a stravování. S tím je spojená i nabídka speciálního sportovního menu v restauraci „Zastávka u srubu“. A to není vše, připravujeme i další aktivity pro mladé i starší účastníky i diváky.

Snahou PALESTRY je inspirovat k pohybu nejen ty dospělé, ale především i mladé a děti. Vždyť je to škola věnující se tělesné výchově a sportu. Více informací o závodě a doprovodných aktivitách najdete na www.palestrakbelska10.cz